Mladostašice slavile u Zagrebu s 3-2

U susretu 13. kola Superlige za odbojkašice sastav zagrebačke Mladosti slavio je protiv ekipe HAOK Rijeka CO s rezultatom 3:2 (22:25, 25:16, 23:25, 25:22, 16:14).

Vodeća ekipa Superlige teže od očekivanog svladala je odbojkašice iz Rijeke. Otvaranje utakmice ponudilo je dosta nervoze kod domaćih odbojkašica što su gošće iskoristile i ubrzo na semaforu bilo je 6-11. Kvalitetnim servisima Martine Šamadan Mladostašice se vraćaju u borbu za prvi set ali snage za preokret nisu imale te ga gube s 22-25. Nastavak susreta ponudio je dosta ujednačenu igru s obje strane uz mnoštvo pogrešaka.

U petom odlučujućem setu gošće su imale prednost od 12-10 i 14-13 međutim to nisu znale iskoristiti, a Mladostašice su to odmah kaznile i rezultatom 16-14 rješile set i susret u svoju korist.

Mladostašice su ovom pobjedom učvrstile svoju prvu poziciju na ljestvici dok su odbojkašice HAOK Rijeke CO pokazale kako imaju vrlo perspektivnu generaciju koja će u budućnosti mnogima biti tvrd orah.

Posljednju utakmicu prvog dijela prvenstva ekipa Mladosti igra u Poreču protiv OK Poreč. Utakmica je na rasporedu u subotu 03.02.2018. godine s početkom u 18 sati.