Oba naša sastava plasirala se u polufinale Kupa

Odbojkaši i odbojkašice HAOK Mladost Proenergy plasirali su se u poluzavršnicu Kupa Hrvatske.

Nešto ranije, u 18:30h, susret su u Nedelišću započeli naši dečki. Prva dva seta dobivaju s lakoćom i kad je sve izgledalo kao da ćemo vidjeti uvjerljivu popbjedu Mladostaša, domaćini u treći set ulaze maksimalno angažirano te su po ko zna koji put opet pokazali kako su na svom terenu uvijek neugodan protivnik. U trećem setu sve im je polazilo za rukom te ga zasluženo osvajaju. Početak četvrtog seta dao je naslutiti kako bi mogli opet gledati neizvjesnu utakmicu međutim igrači trenera Travice kod rezultata 6-6 osvajaju nekoliko poena u nizu te su tu razliku sve više povećavali kako se bližio kraj seta. Na kraju set osvajaju te utakmica završava identičnim rezultatom kao prije nešto manje od mjesec dana kad su Zagrepčani također gostovali u Nedelišću u sklopu utakmice Prvenstva Hrvatske.

Već za dva dana, u sklopu 6. kola, Mladostaši u svojoj dvorani igraju pravi derbi. U goste im stižu aktualni prvaci Hrvatske OK Mladost Ribola.
Susret je na rasporedu u subotu 11.11.2017. (Dom odbojke 'Bojan Stranić') s početkom u 18h.

OKM Centrometal - HAOK Mladost Proenergy 1:3 (21:25,17:25,25:18,17:25)

Upravo kad su naši dečki slavili pobjedu, u Novoj Gradiški odbojkašice Mladosti počinjale su svoju utakmicu protiv istoimenog domaćina. Bio je ovo susret dvije ekipe koje se vrlo dobro poznaju, a prije mjesec dana u susretu PH slavile su Mladostašice. Iako su Kup utakmice uvijek nepredvidljive i iznenađenja se često događaju, ovog puta za to nije bilo ni najmanje mogućnosti. Mladostašice pod vodstvom trenera Ivaniševića od početka susreta na terenu pokazuju igrački autoritet i poen po poen te set po set rutinirano privode susret kraju.

Mladostašice već u subotu u Rijeci očekuje nova utakmica kad u goste idu kod trenutno drugoplasirane ekipe HAOK Rijeka CO.

ŽOK Nova Gradiška - HAOK Mladost Proenergy 0:3 (20:25,16:25,15:25)